Kto vlastne sme?

Sme chalani z Košíc, ktorí sa do tvojho šatníka rozhodli priniesť originalitu a pohodu. Vytvorili sme značku Respite a chceme, aby sa stala symbolom toho, že streetwearu a prírode to spolu naozaj ladí.

Streetwear pre nás nie je len oblečním, je pre nás životným štýlom. Jeho neodmysliteľnou súčasťou sú pohodové chvíle s kamošmi strávené na festivaloch, koncertoch či párty, na ktoré budeš spomínať po zvyšok svojho života.

Ako si však život užiť naplno a odlíšiť sa? Ako nebyť len jedným z davu a ako nebyť človek milión? Presne s tým ti pomôžeme my.

Staň sa súčasťou nášho príbehu

Máme veľké sny, ambície a plány a chceme, aby si sa stal ich súčasťou. Respite je jedna z prvých východo-európskych značiek, ktoré prepisujú históriu streetwearu.

Medzi urban jungle a prírodou nehľadáme rozdiely. Hľadali sme cestu, ako tieto dve na prvý pohľad kontrastné svety, ktoré milujeme, spojiť.

Rozhodli sme sa preto dať dokopy štýl a zodpovednosť voči prírode. Používame výhradne materiály, ktoré  zanechávajú malú ekologickú stopu. Sustainable clothing je budúcnosť celého textilného priemyslu a Respite chce byť jeho súčasťou.

Chceme dokázať, že trendový streetwear a zodpovednosť k prírode spolu môžu vytvoriť jeden harmonický celok. U nás si nájde svoje každý, naše veci pristanú aj tomu najprísnejšiemu trendsetterovi, no rovnako aj zanietenému ochrancovi prírody.

Nehľadáme dôvody, prečo sa to nedá. My sme našli spôsoby, ako sa to dá a ešte k tomu to vyzerá aj štýlovo.

Buď in. Buď Respite.